Instalacje transportu pneumatycznego – urządzenia

Cyklon (separator)

Cyklon (odpylacz cyklonowy); urządzenie które doskonale sprawdza się do oczyszczania transportowanej mieszaniny powietrza i cząstek stałych (pył, trociny, wióry, kawałki drewna). W cyklonie zanieczyszczony gaz wpada do cylindrycznej komory i poprzez ruch wirowy wokół jej osi , unoszące się w gazie cięższe od niego składniki są wytracane na zewnątrz pod działaniem siły odśrodkowej. W wyniku ocierania się o ścianki cyklonu tracą prędkość, opadają pod wpływem własnego ciężaru a czyste powietrze wydostaje się przez otwór w górnej części cyklonu przez centralnie umieszczony wylot powietrza.

Cyklony produkowane w naszej firmie są stosowane np. do:

  • oddzielania transportowanych pneumatycznie materiałów (np. wiórów i trocin w zakładach przetwarzających drewno i materiały drewnopochodne) od powietrza;
  • separacji materiałów sypkich w przemyśle z różnych gałęzi recyklingu;

Cyklony umożliwiają usuwanie pyłu o wymiarach przekraczających 60 μm.

Skuteczność odpylania w naszych cyklonach jest bardzo wysoka, ponieważ każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Cyklony są dobierane w zależności od potrzeb odbiorcy, wydajności instalacji, parametrów transportowanego medium jak również prędkości powietrza transportującego medium.

Konstrukcja wsporcza cyklonów jest projektowana w zależności od lokalizacji i warunków montażowych cyklonu.

 

Przykładowy schemat:

cyklon separator

Widok z boku

cyklon widok z góry

 

 

Widok z góry

 

Cyklon – realizacje

[Not a valid template] wstecz
Chcesz się z nami skontaktować? Masz pytania?